;

2. října 2018 proběhlo v Hudebním salonu blanenského zámku vyhlášení výsledků 3. ročníku výtvarné soutěže "Blansko před 100 lety aneb jak žili naši prarodiče", kterou pro školy Blanenska a Boskovicka pořádá Umělecké centrum ART-TEP, město Blansko a firma Cergo, s.r.o.  
V soutěži se sešlo přes 200 prací, ze kterých odborná porota v čele s výtvarnicí paní Irmou Charvátovou vybrala 61 nejlepších a ty byly prezentovány na výstavě v blanenském zámku.  Mezi nimi bylo 7 prací dětí naší školy, což je veliký úspěch. Však jsme také získali ocenění za to, že jsme i v konkurenci velkých blanenských škol obsadili 2. místo za počet zaslaných prací.  Vyhodnoceny byly následující práce:  3D projekt Jakuba Klímy a Jana Kováře získal zvláštní cenu poroty za nejleší prostorovou práci,  Lukáš Chovan a Pavel Dvořáček obsadili 1. místo v kategorii 1.- 5. tříd. V kategorii kolektivních 3D prací získali 2. místo Jiří Kakáč, Matěj Měšťan, Filip Doležel a David Svítek.  
Gratulace a poděkování za reprezentaci školy patří dětem i paní učitelce Mgr. Silvii Sehnalové, která je při tvoření vedla.